Keltsd fel és tartsd meg a figyelmet gamificationnel
Minden vállalkozás mások figyelmére ácsingózik, kitartóan nő a verseny.
Ha már egyszer bizalmat szavazott neked valaki, akkor jó lenne őt megtartani, nem?
Ahhoz, hogy ezt elérd, talán eddig a termékedre fordítottad minden figyelmedet: tökéleteset akartál létrehozni.
Te a szakmád ásza vagy. Hosszú évek gyakorlata van a kisujjadban, és szeretnéd a vevőidet minél jobban szolgálni és támogatni.
Ehhez persze meg kell szerezni és meg kell tartani a figyelmüket, ami – lássuk be – őrült nehéz, ha azzal kampányolsz, hogy király a cuccod.
Mert másnak is az.
Ezen túllépve pedig először mindannyian ugyanazt tesszük: locsoljuk a pénzt a hirdetésekbe a figyelemért. Ezzel ideig-óráig fellendül a biznisz, de mivel mások is hirdetnek, ez egy olyan csoda, ami csak három napig tart.
Más megoldásra van szükséged. Olyan megoldásra, ami nem csoda és nem három napig tart. Olyan megoldásra, ami magától képes megragadni és fenntartani az emberek figyelmét.
A játékoknak évezredes előnyük van abban, hogy cselekvésre bírjanak minket: szeretünk játszani. Mi lenne, ha játékelemeket tennénk a te termékedbe / szolgáltatásodba?
Ez a gamification.
A Gyakorlati játékosítás pedig egy könyv, ami megmutatja, hogyan csináld.
A Libri néhány éve egy kampány keretében “elhagyott” 1000 könyvet szerte az országban, és emberek százai kutatták fáradhatatlanul a lehetséges lelőhelyeket (bűnös vagyok, bíró úr). Ez egy klasszik kincskeresés.
2019-ben kiállítók voltunk egy rendezvényen. Itt készítettünk egy másfél méteres szókeresőt, amiben a rendezvény témáit lehetett megtalálni, és a legjobb játékosok között sorsolunk. Ez egy újragondolt leadgyűjtés.
A FourSquare különböző jelvényekkel jutalmazta azokat, akik az appot használva különböző helyekre bejelentkeztek virtuálisan. Ugyanilyen elven létezik jelvényrendszer a katonaságnál és a cserkészeknél is. Mint ahogy rengeteg online játékban is.
Ez a keménykötéses könyv olyan, mintha egy állandó álommunkatársat vennél fel:
1. szint: Bevezető – mindenek előtt
2. szint: Hogyan használjam ezt a könyvet?
3. szint: Miért jó játszani?
4. szint: Motiváció: miért teszünk meg valamit?
5. szint: Hogyan szippantja be a játékost a játék? A horog-modell
6. szint: Hűségprogramok – mit jelent hűségesnek lenni?
7. szint: Határtudományok és amit tanulhatunk belőlük
8. szint: Mi az a gamification?
9. szint: Miért jó a játékosítás?
10. szint: Mi játékosítás és mi nem az?
11. szint: Gamification alapok
12. szint: Az MDA-keretrendszer
13. szint: MDA, kibővítve
14. szint: Játékosok
15. szint: A munka gyümölcse: jutalmazási rendszerek
16. szint: Hogyan alakítsunk ki kiegyensúlyozott pontrendszert?
17. szint: Ideális beszintezés
18. szint: A ranglisták csapdája
19. szint: A játékos életútja
20. szint: A narratíva
21. szint: A kollektív utazás
22. szint: Sötét trükkök
23. szint: Keretrendszerek
24. szint: KOJAK – A Kollektíva Játékosítási Keretrendszere
25. szint: Ötletek a nagyvilágból
26. szint: Az út kezdete
mert a tartalom előállítása és a technológiával való lépéstartás mellett új lehetőségeket és ötleteket találhatnak az érdeklődők és leendő ügyfelek érdeklődésének felkeltésére.
mert egyre több a kiváló termék a piacon, és egyre nehezebb kitűnni. A gamification segít a kiváló termékek felhasználói élményét javítani.
mert az új ügyfelek megszerzése és a meglévő megtartása néha izzadtságos feladat. Legalább is eddig az volt.
én állítottam össze a könyvet a hozzád hasonló konverzióhuszárok igényei alapján.
Mélyen hiszem azt, hogy játékokkal és tudománnyal a világ hatékonyabbá ÉS érdekesebbé tehető. Mivel itt vagy, azt hiszem, hogy ebben hasonlítunk.
A gamification szerintem egy olyan módszerhalmaz, amellyel rengeteg problémát meg lehet oldani. Annyira hiszek az egyszerű problémamegoldás erejében, hogy 2015-ben tartottam erről egy előadást a TEDxYouth@Budapest konferencián.
2016 óta segítek magyar vállalkozásoknak újratervezni a termékeiket és szolgáltatásaikat úgy, hogy az emberek akarják, tudják és imádják azokat használni. Így a kampányok jobban konvertálnak, több visszajelzés érkezik a vásárlóktól és gyakrabban használják a játékosított alkalmazásokat a felhasználók.
Nem az a legjobb a Gyakorlati játékosítás könyvben, hogy a gamification alfáját és omegáját is könnyedén megérted belőle. Nem is az, hogy olyan szemléletet kapsz a gamification, alkalmazott pszichológia és viselkedés gazdaságtan elegyéből, amely minden bizniszben felhasználható. És nem is az, hogy képtelen leszel szó szerint rongyosra olvasni, mert kiváló minőségben gyártották le.
A legjobb az a gamificationben, hogy te is élvezni fogod, miközben felhasználod. Cikázni fognak az új ötleteid, kipróbált receptek mentén fogod tudni kidolgozni őket, aztán pedig jöhetnek az elismerő vásárlói visszajelzések.
És itt még nincs vége.
Három bónusszal fejeljük még meg ezt a könyvet:
A könyvet ingyenes szállítással küldjük ki, és 3-4 munkanap alatt odaér hozzád.
Készítettünk egy szupertitkos online felületet, ahol kiegészítő anyagokat találsz a fejezetekhez.
A saját módszertanunkhoz készítettünk egy sorvezető tervezősablont, hogy neked még könnyebb legyen a dolgod.
Lehetőséged van azt mondani, hogy ez egy melléfogás volt, és szeretnéd visszakérni a könyv árát, mert nem tetszik. Egyetlen e-mailedbe kerül, és máris intézzük. A véleményed mindent üt, mint a piros hetes.